praca zdalna

Kierownik informatyki zajmuje się w głównej mierze zarządzaniem zespołem, który mu podlega. Praca zdalna w takim przypadku jest stosunkowo łatwa do wykonywania, jeśli posiada się odpowiednie narzędzia.

Aby kierownik informatyki mógł z łatwością zarządzać zespołem zdalnie, warto udostępnić wszystkim jego członkom dogodne metody komunikacji. Na rynku można znaleźć programy, które umożliwiają kontakt głosowy kilku lub nawet kilkunastu osobom jednocześnie. Jest to niezwykle wygodna forma kontaktowania się z pracownikami podczas home office. Pozwala na przykład na kontrolowanie postępów projektu lub rozwiązywanie bieżących problemów.

Do zarządzania zespołem oprócz narzędzi komunikacji głosowej, potrzebna jest również możliwość komunikacji pisemnej. Kierownik informatyki powinien mailowo informować pracowników o istotnych z ich punktu widzenia decyzjach oraz nowych zadaniach. Raportowanie, za które również odpowiada kierownik, jest wykonalne zdalnie, po przekazaniu niezbędnych danych przez podwładnych. Rozwiązywanie ewentualnych problemów wśród współpracowników jest możliwe dzięki narzędziom komunikacji głosowej lub pisemnej. Samo zarządzanie zespołem w formie zdalnej różni się właściwie tylko tym, że kierownik pracuje z domu – bowiem wszystkie swoje zadania może wykonywać w ramach home office przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa