manager spotkanie

Chociaż często kierownikami informatyki zostają programiści, stanowisko to całkowicie różni się od pracy specjalisty od programowania. Do zadań kierownika informatyki należy przede wszystkim zarządzanie zespołem. Musi on więc doskonale rozeznawać się w zakresie pracy zespołowej. Niestety wielu programistów, którzy awansują na kierowników, nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ich obowiązki będą różnić się od poprzednio wykonywanych zadań.

Co powinni się dowiedzieć na temat zarządzania zespołem informatyków?

Kierownik informatyki musi dowiedzieć się jak najwięcej na temat zarządzania projektem. Najlepiej, jeśli to pracodawca wdraża pracownika, organizując dla niego szkolenie, w ramach którego może z powodzeniem przećwiczyć nowe umiejętności. Niestety nie zawsze jest to jednak standard. W niektórych firmach nie ma na to budżetów, a co za tym idzie, nowy kierownik informatyki musi poradzić sobie sam. W takiej sytuacji może skorzystać z materiałów dostępnych w sieci, książek specjalistycznych, czy doświadczenia starszych kolegów.

Kierownik informatyki może jednak wziąć udział w wielu szkoleniach, przeczytać tysiące artykułów oraz przeprowadzić mnóstwo rozmów z bardziej doświadczonymi od siebie, ale i tak najwięcej nauczysz się w praktyce. Żadna z książek nie jest w stanie bowiem rozwiązać bieżących problemów pojawiających się w pracy zespołowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa