kierownik informatyki

W dobie rozwoju technologii, na rynku pracy pojawiają się też coraz to nowsze zawody, o których jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Jednym z takich zawodów jest stanowisko kierownika informatyki.

Ale kim jest taka osoba, czym się zajmuje kierownik?

W zasadzie zadanie jest takie samo jak innych osób na równorzędnym stanowisku. Głównym zadaniem jest nadzór nad działem IT i wszystkich zatrudnionych tam osób. Ale do zadań takiego kierownika należy również kontrola nad właściwym działaniem systemów wykorzystywanych w firmie, wdrażanie nowych systemów informatycznych, koordynacja pracy zespołu IT.

Kierownik informatyki to przede wszystkim osoba czuwająca nad realizacją projektów. To on właśnie ma za zadanie rozłożyć projekt na czynniki pierwsze, przydzielić zadania odpowiednim osobom, działom i nadzór nad właściwą realizacją. Często wynik końcowy projektu zależy od niego, od jego umiejętności przywódczych, zdolności kierowania zespołem.

Zawód zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju i często jest zastępowany odpowiednikiem anglojęzycznym IT Manager. Na wykonywanie zawodu decydują się głównie ludzie z wykształceniem informatycznym wyższym, w wieku około 30 lat. Bycie kierownikiem informatyki to również ciągłe szkolenia, podnoszenie umiejętności, częste wyjazdy, śledzenie nowinek pojawiających się na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa