rekrutacja do pracy

Obecnie jedną z najprężniej rozwijających się branż jest sektor informatyczny. W ostatnich kilku latach zauważalnie więcej osób podejmuje kształcenie się w kierunku typowo informatycznym. Na rynku pojawia się także coraz więcej ofert pracy w tej dziedzinie, ponieważ pracodawcy gotowi są przyjąć do pracy nawet młodych specjalistów bez dużego doświadczenia, aby ich wyszkolić na własną rękę. W każdym projekcie potrzebny jest jednak dobry kierownik projektu, który poprowadzi młody zespół w dążeniach do celów projektowych.

Czym powinien się wyróżniać?

Rola kierownika informatyki jest kluczowa w zespole projektowym, dlatego pracodawcy mają szczególne wymagania w stosunku do osób aplikujących na takie stanowiska. Aby zostać kierownikiem dobrze jest mieć zdobyte doświadczenie w kierowaniu większą grupą osób. Bardzo ważne jest także stałe pogłębianie swojej wiedzy, ponieważ w szczególności sektor typowo informatyczny nieustannie się rozwija, a kierownik projektu powinien być na bieżąco z nowinkami z branży

Kierownik informatyki powinien skutecznie łączyć w sobie funkcje dobrego lidera oraz specjalisty pod względem merytorycznym. Warto jednak pamiętać o tym, że kierownik musi przede wszystkim umieć zarządzać. Nie każdy dobry informatyk będzie więc dobrym kierownikiem. Czasem lepiej wziąć kogoś, kto ma mniejsze doświadczenie w branży, ale większe w zarządzaniu zespołem. Kompetencje techniczne często łatwiej opanować niż kompetencje miękkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa