jak być skutecznym kierownikiem ds. informatyki

Aby pracować jako kierownik ds. informatyki, trzeba wykazać się dużym samozaparciem, które zaowocuje doświadczeniem, które można przekuć w awans. Otrzymanie wymarzonego stanowiska to jednak tylko początek działania. Kluczem do sukcesu jest to, aby zostać skutecznym specjalistą. Co zrobić, aby móc się pochwalić efektami w działaniu?

Skuteczny kierownik ds. informatyki musi być przede wszystkim pewny siebie. To właśnie ta cecha powoduje, że nie boi się on zaryzykować oraz twardo obstawać przy swoim nawet wtedy, kiedy inni próbują przekonać go, że nie ma racji. Pewność siebie jest też absolutnie niezbędna wtedy, kiedy menadżer negocjuje różnorodne kontrakty. Z drugiej jednak strony powinien być on też gotowy na przyjęcie uzasadnionej krytyki oraz być w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za błędnie podjęte decyzje.

Kolejna niezbędna cecha, którą musi mieć kierownik ds. informatyki to asertywność. Pozwala ona postawić się osobom, których decyzje mogłyby mieć katastrofalny wpływ na cały projekt. Mogą być to zarówno przełożeni, jak i podwładni. Skuteczny kierownik nie może bać się mówić nie, nawet jeśli ma to mieć dla niego nieprzyjemne konsekwencje.

Skuteczny kierownik ds. informatyki powinien rozwijać w sobie również empatię. To właśnie ona powala mu aktywnie wsłuchiwać się w potrzeby osób, z którymi pracuje. Dzięki niej z łatwością jest w stanie zażegnać pojawiające się konflikty w zespole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa