manager praca

Współczesny kierownik informatyki powinien wyróżniać się zróżnicowanymi umiejętnościami. Powinien bowiem umieć łączyć kompetencje twarde z miękkimi. Przede wszystkim musi on umieć zarządzać. Nie zawsze jest to jednak takie oczywiste. Wielu pracodawców nad kompetencje związane z zarządzaniem zespołem przedkłada doświadczenie w branży. Tymczasem bez wiedzy na temat metodyk zarządzania, kierownik będzie miał, delikatnie mówiąc, pod górkę. Współczesne projekty informatyczne zwykle prowadzi się zwinnie.

Zwinne zarządzanie w informatyce

Zwinne zarządzanie to bardzo specyficzny rodzaj prowadzenia projektów. Przyjął się on jednak bardzo mocno w branży informatycznej. To powoduje, że każdy kierownik informatyki oraz osoba, która pretenduje do takiej funkcji, musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda praca w myśl takiego systemu zarządzania. W porównaniu do większości metodologii ta jest bardzo płynna. Zwykle opiera się ona o bardzo krótkie czasy pracy. Najmniejszą jednostką czasu w takim systemie może być nawet godzina.

Zwinne zarządzanie opiera się w bardzo dużej mierze na kompetencjach zespołu. Dzięki temu zespół ma bardzo duże kompetencje decyzyjne. Nie potrzebuje zatem bardzo silnej osobowości w postaci kierownika projektu. Wymaga natomiast otwartości na ciągłe zmiany oraz reagowania na bieżące potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa