jakie cechy musisz mieć aby zostać kierownikiem ds informatyki

jakie cechy musisz mieć aby zostać kierownikiem ds informatykiKierownik ds. informatyki to osoba, która musi mieć bardzo rozległą wiedzę. Nie bez znaczenia jest jednak również jej podejście do życia, które wiąże się z posiadanymi cechami charakteru. To one mogą bardzo pomóc w drodze do kierowniczej kariery zawodowej w dziale IT lub wręcz przeciwnie, skutecznie ją utrudniać. Jakie cechy zatem posiada dobry kierownik ds. informatyki?

Kierownik ds. informatyki musi być przede wszystkim osobą pewną siebie. Na swojej drodze zawodowej będzie musiał bowiem podejmować wiele różnorodnych decyzji. Często wymagać to będzie natychmiastowej reakcji, a co za tym idzie, nie będzie czasu na konsultowanie ich z nikim. W związku z tym kierownik musi sam mieć na tyle wiary w siebie, aby nie bać się brać odpowiedzialności za wydane polecenia.

Kierownik ds. informatyki musi również mieć wysoką inteligencję emocjonalną. Będzie mu ona potrzebna, jeśli chce skutecznie porozumiewać się z innymi oraz zapobiegać pojawiającym się w zespole konfliktom. Dzięki dużej samoświadomości będzie w stanie lepiej zrozumieć przyczyny pojawiających się problemów, a co za tym idzie, szybciej dobierze skuteczne środki wzmacniające zespół. Zdobycie takich umiejętności może być wyzwaniem dla kogoś, kto do tej pory pracował głównie przed komputerem, jako informatyk. Jeśli zatem chcemy awansować na stanowisko kierownicze, powinniśmy zadbać o to, aby dbać również o rozwój kompetencji miękkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa