kierownik informatyki

Kierownik informatyki jest bardzo ważną postacią w każdej firmie IT. Bez niego nie doszedłby do skutku niejeden cenny dla klientów projekt. W związku z dużym zapotrzebowaniem na takich specjalistów wciąż pojawiają się osoby, które myślą o karierze project managera. Zastanawiają się one, czym właściwie zajmuje się taki kierownik. Podobno pytanie niekiedy zadają inni pracownicy, którzy mają wiedzę stricte specjalistyczną. Jak to jest w rzeczywistości?

Kierownik informatyki to ktoś, kto ma za zadanie doprowadzić projekt do celu. To on określa ten cel na podstawie weryfikacji potrzeb klienta, firmy oraz innych zaangażowanych w projekt osób. Do jego zadań należy rozłożenie całego projektu na czynniki pierwsze, ułożenie odpowiedniego harmonogramu działania, przeanalizowanie kosztów projektu oraz ryzyk, które się z projektem wiążą.

Wśród zadań kierownika informatyki znajduje się również oczywiście zarządzanie pracą zespołu. Rozdziela on zadania pomiędzy wszystkich członków, nadzoruje ich wykonywanie oraz dba o odpowiednią integrację całego zespołu. To również on rozlicza projekt oraz raportuje przełożonym jego postępy. To on powinien wyciągnąć wnioski z wykonanych zadań. Poza codziennymi zadaniami powinien również stale się rozwijać zarówno w obszarach związanych bezpośrednio z zarządzaniem projektami, jak i w kwestiach dotyczących umiejętności miękkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa