co powinien wiedzieć skuteczny kierownik informatyki

Kierownik informatyki kiedyś kojarzony był głównie z bardzo doświadczonym specjalistą od technologi. Wiele się jednak od tamtych czasów zmieniło. Dzisiaj to stanowisko bowiem zarezerwowane głównie dla osób z wiedzą ekonomiczną oraz doświadczeniem menadżerskim. Skuteczny kierownik informatyki musi zatem wiedzieć znacznie więcej, niż tylko doskonale znać się na najnowszych technologiach. W jakim kierunku musi się zatem kształcić, aby nie mieć problemu ze znalezieniem pracy w przyszłości?

Kierownik informatyki powinien stale dbać o to, aby zdobywać nową wiedzę z zakresu zarządzania projektami. To właśnie bowiem praca projektowa jest najpopularniejszym sposobem na koordynowanie działań związanych z dostarczaniem najnowszych rozwiązań IT dla klientów. Jeśli zatem kierownikiem zostaje ktoś, kto do tej pory zajmował się głównie pracą techniczną, koniecznie musi przeszkolić się z zakresu zarządzania zespołem. Pomocne w tym celu może być ukończenie studiów MBA.

Kolejna rzecz to wiedza, którą musi zdobyć kierownik informatyki, który chce wyróżniać się na tle innych swoją pracą, powinien dbać o to, aby rozwijać umiejętności komunikacyjne. Są one absolutną koniecznością, jako że to właśnie komunikacja pozwala uniknąć wielu niedomówień, konfliktów w zespole oraz problemów z przepływem informacji, skutkujących przedłużaniem się realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa