jak zdobyć szybko nowe umiejętności

Kierownik informatyki musi dbać o to, aby stale pracować nad poprawą swoich kompetencji oraz rozwojem umiejętności. Jest to zdecydowanie niezbędne w konkurencyjnym środowisku, w którym się znajduje. Inwestowanie w swój rozwój to jednak nie tylko obowiązek, ale też szansa. Szansa na awans, poprawę relacji z zespołem, zmianę pracy, czy podwyższenie zarobków.

W jakich obszarach najlepiej się rozwijać, jeśli chodzi o zdobywanie umiejętności jako kierownik informatyki?

Pierwszą dziedziną, w której warto się rozwijać, są szeroko pojęte kompetencje miękkie. Są one szczególnie kluczowe w przypadku menadżerów, wiec każdy kierownik informatyki powinien nie tylko mieć świadomość, jak duży mają wpływ na efektywność codziennej pracy, ale również zadbać o to, aby jego kompetencje w tym zakresie stale wzrastały. Szybko pomogą w tym różnorodne szkolenia, które w pigułce modelują sytuacje z codziennego życia w biurze, pomagając znaleźć rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów komunikacyjnych.

Kierownik informatyki najszybciej jednak nauczy się w praktyce, a same szkolenia mogą nie wystarczyć. Powinien więc dbać o to, aby wyniesioną z nich wiedzę ćwiczyć codziennie w ramach wykonywanych obowiązków. Powinien również postarać się o to, aby swoją wiedzę przekazywać również innym członkom zespołu. Przekazywanie wiedzy dalej to także szansa na naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa