jak zdobyć szybko nowe umiejętności

Kierownik informatyki musi dbać o to, aby stale pracować nad poprawą swoich kompetencji oraz rozwojem umiejętności. Jest to zdecydowanie niezbędne w konkurencyjnym środowisku, w którym się znajduje. Inwestowanie w swój rozwój to jednak nie tylko obowiązek, ale też szansa. Szansa na awans, poprawę relacji z zespołem, zmianę pracy, czy podwyższenie zarobków.

W jakich obszarach najlepiej się rozwijać, jeśli chodzi o zdobywanie umiejętności jako kierownik informatyki?

Pierwszą dziedziną, w której warto się rozwijać, są szeroko pojęte kompetencje miękkie. Są one szczególnie kluczowe w przypadku menadżerów, wiec każdy kierownik informatyki powinien nie tylko mieć świadomość, jak duży mają wpływ na efektywność codziennej pracy, ale również zadbać o to, aby jego kompetencje w tym zakresie stale wzrastały. Szybko pomogą w tym różnorodne szkolenia, które w pigułce modelują sytuacje z codziennego życia w biurze, pomagając znaleźć rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów komunikacyjnych.

Kierownik informatyki najszybciej jednak nauczy się w praktyce, a same szkolenia mogą nie wystarczyć. Powinien więc dbać o to, aby wyniesioną z nich wiedzę ćwiczyć codziennie w ramach wykonywanych obowiązków. Powinien również postarać się o to, aby swoją wiedzę przekazywać również innym członkom zespołu. Przekazywanie wiedzy dalej to także szansa na naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa