jak kierownik informatyki powinien komunikować się w zespole

Skuteczny kierownik informatyki to niejednokrotnie klucz do powodzenia całego projektu. To w dużej mierze od niego zależy, czy zlecone zadania zostaną wykonane, a jeśli tak, to czy będzie to w odpowiednim czasie oraz w odpowiedniej jakości. Żeby on, jego przełożeni oraz klient byli zadowoleni z efektów stworzonego oprogramowania, niezbędna jest odpowiednia komunikacja w zespole. Jeśli jej zabraknie, członkowie zespołu będą pracowali wolniej, popełnią więcej błędów lub dostarczą produkt, który nie będzie spełniał pierwotnych założeń zawartych w projekcie.

Jak w takim razie kierownik powinien komunikować się z zespołem?

Kierownik informatyki musi już na etapie planowania projektu, zastanowić się nad tym, jakie będą zasady komunikacji w zespole. Dzięki rozpisaniu ich, wszyscy jego członkowie będą mieli pełną informację o tym, co robić, kiedy coś jest dla nich niejasne lub nie działa tak, jak powinno. Przyłożenie odpowiednio dużej wagi do systemu komunikacji w projekcie powoduje, że każdy ma świadomość, za co jest odpowiedzialny oraz umie zidentyfikować osobę, do której powinien się udać w sytuacji rodzących się wątpliwości.

Kierownik informatyki powinien szczególnie dbać o to, aby wszystkie komunikaty były zrozumiałe dla wszystkich członków zespołu. W tej branży pojawia się szczególnie dużo informacji, które wyrażane są w języku programowania. Może być on niezrozumiały zarówno dla klienta, jak i dla osób niebędących programistami. Kierownik musi więc stale czuwać nad tym, żeby informacje specjalistyczne były podawane w zjadliwej dla wszystkich formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa