kierownik ds. informatyki

Stanowiska kierownicze są niezwykle pożądane przez wielu pracowników niższych szczebli. Często awans jest ich celem w pracy oraz nadrzędną motywacją do wykonywania codziennych obowiązków. Jednak aby naprawdę mieć szansę na otrzymanie pracy jako kierownik ds. informatyki, najpierw trzeba przejść pełną ścieżkę rozwoju, która może doprowadzić nas do wymarzonego celu. O co należy zadbać, aby móc pracować jako kierownik informatyki?

Do otrzymania pracy jako kierownik ds. informatyki, zdecydowanie przybliży nas odpowiednie wykształcenie. Najbardziej pożądane są osoby, które ukończyły kierunkowe studia informatyczne. Dużym zainteresowaniem rekruterów cieszą się również posiadane certyfikaty związane z zarządzaniem projektami, takie jak chociażby PRINCE 2, a także te potwierdzające znajomość języka angielskiego, na wystarczająco wysokim poziomie.

Zostanie kierownikiem ds. Informatyki, wymaga również oczywiście posiadania odpowiednio dużego doświadczenia, zdobytego na poprzednich stanowiskach. Ważne, aby było to zarówno doświadczenie merytoryczne związane ze znajomością zróżnicowanych baz danych oraz systemów, jak i to powiązane z kierowaniem zespołem. Jeśli zatem zależy nam na awansie, powinniśmy wykazać się z jednej strony dużą wiedzą techniczną, a z drugiej pokazać swoje umiejętności przywódcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa