kto będzie dobrym kierownikiem ds informatyki

Kierownik ds. informatyki to osoba odpowiedzialna za powodzenie wielu projektów w firmie. Jego praca wiąże się z wysokim poziomem stresu, częstym nadmiarem obowiązków oraz koniecznością radzenia sobie z zarządzaniem wieloma osobami w zespole. Nie każdy zatem odnajdzie się na takim stanowisku. Kto będzie zdecydowanie dobrym kierownikiem ds. informatyki?

Po pierwsze, dobry kierownik ds. informatyki musi wyróżniać się wysoko rozwiniętymi kompetencjami miękkimi. Są one niezbędne, aby efektywnie zarządzać zespołem. Szczególnie ważne są umiejętności związane z komunikacją z innymi. Na tym stanowisku zdecydowanie sprawdzi się osoba kreatywna, sumienna oraz dynamiczna. Musi być również gotowa do pracy w nieregulowanych godzinach. Projekty bowiem mają to do siebie, że często, aby wyrobić się w narzuconym deadlinie, niezbędne jest wyrobienie nadgodzin. Szczególnie lider zespołu, zobowiązany jest, aby motywować innych jego członków oraz dawać im dobry przykład, zostając z nimi w biurze, kiedy nie wszystko jest jeszcze zrobione.

Oczywiście dobry kierownik ds. informatyki wyróżnia się również bardzo dużym doświadczeniem oraz rozbudowaną wiedzą z zakresu języków programowania oraz systemów, na których pracuje. Ze względu na dużą odpowiedzialność, którą ponosi kierownik, powinien on charakteryzować się wysokim poziomem samodyscypliny oraz umiejętnościami zarządzania własnymi zadaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa