jakie błędy popełnia kierownik informatyki

Zarządzanie zespołem programistów oraz prowadzenie projektów informatycznych, nie należy do rzeczy łatwych. Kierownik informatyki musi podejmować wiele decyzji, co powoduje, że nietrudno jest popełnić błąd. Są jednak bardzo popularne błędy, których można bardzo łatwo uniknąć, o ile tylko pamięta się o tym, że na nas czyhają.

Jakie najczęściej błędy popełniają kierownicy informatyki oraz jak można ich uniknąć?

Pierwszy błąd, który popełnia niejeden kierownik informatyki, to rozpoczęcie zbyt wielu projektów jednocześnie. Kiedy pojawiają się klienci chętni zapłacić za usługi, trudno odmówić. Problem pojawia się jednak, jeśli zapotrzebowanie przekracza możliwości zasobów, którymi dysponuje kierownik, a dodatkowo nie jest w stanie pozyskać nowych w krótkim czasie. Często sam jest także przytłoczony nadmiarem obowiązków. Kierownik musi więc nauczyć się wybierać najbardziej dochodowe projekty oraz umieć odpowiednio zarządzać nimi w czasie.

Drugi powszechny błąd to zbyt wczesne przechodzenie do działania. Wielu kierowników przykłada zbyt małą wagę do sprawdzenia, czy dany projekt jest rzeczywiście dochodowy, czy dysponują odpowiednio dużą liczbą ludzi do działania w jego zakresie oraz czy na pewno istnieje zapotrzebowanie na efekty takiego projektu. Chęć zbyt szybkiego przeskoczenia przygotowań przedsięwzięcia, zwykle nie kończy się najlepiej. Łatwo bowiem podjąć projekt nierentowny lub też poprowadzić coś, co nie przyniesie odpowiednich zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa