rekrutacja pracownika

Jednym z zadań kierownika informatyki jest stworzenie zespołu, który będzie efektywnie wykonywać swoje obowiązki poprzez dobrze skoordynowaną współpracę. Każdy zespół składa się jednak z jednostek. Najtrudniej jest znaleźć takie jednostki, które będą wyróżniać się na tle innych, a jeszcze trudniej je zatrzymać w swoim zespole.

Co może zrobić kierownik informatyki, żeby jego zespół zyskał takich programistów?

Kierownik informatki musi przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że zasoby ludzkie to najważniejsze zasoby, jakie może mieć. Ludzie bowiem mają know-how oraz kontakty. Od typu osobowości zależy też, jak bardzo dany pracownik sprawdza się jako członek zespołu. Żeby znaleźć prawdziwy talent, trzeba patrzeć jednak przez pryzmat organizacji. Warto określić dokładnie, czego potrzebuje organizacja oraz jakie konkretne umiejętności czy cechy potrzebne są u specjalistów, a później być może menadżerów. Rekrutując, kierownik informatyki musi więc myśleć z jednej strony o swoim zespole, zaś z drugiej o długofalowym potencjalne kandydata.

Kierownik informatyki od razu w momencie rekrutacji powinien zastanowić się, co zrobić, żeby pracownik został w zespole na dłużej. Mogą w tym pomóc odpowiednie techniki motywacyjne, zarządzanie ścieżką awansu, czy premiami pracownika. Kluczowa jest jednak najczęściej atmosfera w pracy, która może zniechęcić nawet najbardziej lojalnych pracowników w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa