jakie umiejętności powinien mieć kierownik ds. informatyki

Kierownik ds. informatyki to dla wielu osób zawód przyszłości. Gwarantuje wysokie zarobki, możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, stały rozwój oraz ogromną satysfakcję. Z tego powodu jeszcze na studiach informatycy zastanawiają się, co powinni zrobić, aby mieć szansę w przyszłości kierować dużymi projektami w branży IT. Sama znajomość języków programowania jest jednak dopiero wstępem na liście umiejętności niezbędnych menadżerowi. Co jest na niej najważniejsze?

Aby określić, jakie kompetencje są niezbędne menadżerom w branży IT, warto przyjrzeć się wymaganiom, które stawiają potencjalnym kandydatom duże firmy. Zwykle wspominają one o tym, że kierownik ds. informatyki, którego będą gotowi zatrudnić, powinien być przede wszystkim dobrym coachem. Trzeba bowiem pamiętać, że umiejętności twarde, które mają świetnie opanowane najlepsi informatycy, prawdopodobnie nie okażą się wystarczające, aby móc skutecznie zarządzać zespołem. Kluczowa jest bowiem umiejętność słuchania oraz motywowania innych, a także zdolność do rozumienia potrzeb oraz obaw innych ludzi.

Kierownik ds. informatyki powinien być osobą produktywną, która potrafi skupić się na zauważeniu oraz rozwiązywaniu problemów. Musi również umieć patrzeć na przód, co przejawia się w bezproblemowym wyznaczaniu strategii oraz zdolności do zainspirowania nią całego zespołu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa