jaką ścieżkę kariery w IT wybrać

Specjaliści IT to jedni z najbardziej pożądanych na rynku pracowników, którzy mają dużą szansę na karierę w firmach z różnorodnych branż. Dla wielu osób najbardziej pożądanym stanowiskiem, do którego zdobycia dążą, jest praca jako kierownik ds. informatyki. Zdecydowanie jednak nie każdy specjalista z tej branży sprawdzi się jako osoba zarządzająca projektami informatycznymi. Wiele osób z niej bowiem pracuje głównie przy komputerze, a tego typu zdania często nie rozwijają zdolności przywódczych. Jak w takim razie odpowiedzieć na pytanie o to, jaką ścieżkę kariery w IT wybrać?

Wybierając ścieżkę kariery w branży informatycznej, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę zapotrzebowanie na technologię, w której chcemy się specjalizować, jednak nie tylko w danym momencie, ale również w przyszłości. Pod tym względem osoba, która decyduje się na to, aby ubiegać się o pracę jako kierownik ds. informatyki, ma naprawdę dobrą sytuację, gdyż jej dużą wartością są uniwersalne umiejętności niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi zadaniami, które wykonują administratorzy lub programiści.

Kariera jako kierownik ds. informatyki jest niezwykle opłacalną ścieżką kariery w branży IT. Dobrzy menadżerowie, którzy znają się na branży, są bardzo pożądani zarówno przez międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze polskie firmy. Bez względu na to, który język programowania okaże się najbardziej popularny na rynku, będą oni w stanie znaleźć pracę związaną z zarządzaniem programistami oraz administratorami, co zapewnia większą stabilizację oraz brak obaw o przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa