dobry kierownik informatyki pracujący projektowo

Dobry kierownik informatyki to skarb, szczególnie jeśli zna się na zasadach zarządzania przez projekt. Szkolenie się w tym zakresie może przyczynić się do znacznego zwiększenia swoich kompetencji, a tym samym konkurencyjności na rynku pracy. Aby jednak zyskać nie tylko stanowisko, ale też poczucie, że jest się lubianym przez kolegów, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Jakich?

Przede wszystkim kierownik informatyki musi dobrze przemyśleć, jakimi kanałami chce się komunikować ze swoimi odbiorcami, aby efektywnie zarządzać zespołem. Dobry kierownik nie miesza tych kanałów, tak aby mieć pewność, że do każdego istotne informacje dotarły. Bez jasnych wytycznych oraz wybranych narzędzi można się obawiać tego, że niektóre z zaleceń zostaną niezauważone przez członków zespołów.

Kolejna rzecz, o której koniecznie musi pamiętać kierownik informatyki to umiejętność oddelegowywania zadań. Wielu kierowników chce mieć ścisłą kontrolę nad tym, co dzieje się w ich projekcie, a co za tym idzie, stają się wąskim gardłem w wielu sytuacjach. Jeśli na ich decyzję musi czekać wiele osób, wstrzymuje to pracę całego projektu. Ważne zatem, żeby umieć oddelegować część zadań innym, tym samym zwiększając ilość czasu potrzebnego na zajęcie się rzeczami, które rzeczywiście musi zrobić właśnie nikt inny, jak tylko kierownik projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa