przed jakimi zadaniami staje kierownik informatyki

Kierownik informatyki w swojej codziennej pracy spotyka się z bardzo wieloma wyzwaniami. To powoduje, że jego praca nie należy do najłatwiejszych, ale z drugiej strony gwarantuje szerokie możliwości rozwoju. Wyzwania te pojawiają się niejednokrotnie zupełnie niespodziewanie. Czasem jednak projekt jest wyzwaniem sam w sobie. Z czym musi zmierzyć się ktoś, kto zaczyna pracę jako kierownik informatyki?

Kierownik informatyki ma szczęście, gdyż jego praca pozwala mu się skutecznie rozwijać na wielu polach. Szczególnie na początku swojej przygody z projektami będzie musiał liczyć się z tym, że nie zawsze wszystko będzie szło po jego myśli. Największym wyzwaniem na tym etapie jest umiejętne skoordynowanie pracy nowego zespołu. W tym momencie zespół potrzebuje czasu, żeby poznać siebie nawzajem, oswoić się ze stylem pracy kolegów i dotrzeć się jeden do drugiego. Kierownik na tym etapie musi świadomie zauważać, które zadania, kto realizuje najlepiej. Powinien również motywować zespół do wspólnego działania.

Kolejne wyzwanie, przed którym stoi początkujący kierownik informatyki to dobór odpowiedniej metodyki zarządzania projektem. Nie jest to zadanie proste, jako że trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele okoliczności. Im mniej doświadczony kierownik, tym trudniej będzie mu takie decyzje podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa