jakich kompetencji miękkich wymaga od pracowników kierownik informatyki

Kierownik informatyki, aby działać naprawdę skutecznie, musi przede wszystkim dobrać odpowiedni zespół, który pomoże mu zadbać o to, aby z sukcesem realizował założone projekty. Często jednak menadżerowie IT skupiają się bardziej na tym, żeby ludzie, którymi nadzorują, byli wykształceni oraz mieli kompetencje twarde, pozwalające wykonywać ich obowiązki. Często jednak zapominają o tym, że należy jeszcze zadbać o to, aby zatrudniane osoby wyposażone były w umiejętności miękkie, pozwalające dużo efektywniej komunikować się z innymi.

Jakich umiejętności z tego zakresu powinien wymagać kierownik informatyki?

Kierownik informatyki podczas rekrutacji powinien zwrócić dużą uwagę na ogólne kompetencje miękkie, których wielu kandydatom w branży informatycznej brakuje. W branży tej bowiem stawia się przede wszystkim na rozwój w zakresie technologii. Warto zatem inwestować w szkolenia swojego zespołu, które pozwolą mu rozwijać się w szerszym zakresie. Z drugiej strony jednak często w czasie projektu nie ma na to czasu, dlatego w miarę możliwości warto stawiać na osoby, które mają już opanowane umiejętności miękkie. Dodatkowym atutem w CV będą więc wszelkie szkolenia z tego zakresu.

Jakie umiejętności miękkie najbardziej ceni sobie kierownik informatyki? Przede wszystkim kluczowa jest umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi członkami zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa