kierownik informatyki

Branża informatyczna wciąż przesiąknięta jest mnóstwem stereotypów dotyczących kobiet. Wiele osób bardzo mylnie sądzi, że panie zupełnie nie odnajdują się w takiej branży. Tym trudniej mają więc te kobiety, które chcą zajmować stanowiska kierownicze. Wciąż pokutuje bowiem myślenie, że mężczyźni na takich stanowiskach zarabiają więcej, co może bardzo zniechęcać ambitniejsze panie. Czy w takim razie warto w ogóle myśleć o takim kierunku rozwoju kariery?

Kobieta jak najbardziej może pracować jako kierownik informatyki. Coraz częściej mówi się o tym, że praca w tym charakterze doskonale pasuje paniom. To dzięki ich bardzo rozwiniętym umiejętnościom miękkim. To one bowiem są kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o zarządzanie zespołem. Szczególnie w bardzo zmiennej branży informatycznej takie zdolności są bardzo wysoko oceniane przez pracodawców. Analitycznie myślący programiści szczególnie potrzebują lidera, który umie dobrze komunikować się z klientem, wyczuć jego potrzeby oraz wizję projektu.

Trudno się jednak dziwić, że tak wiele pań ma obawy przed pracą jako kierownik informatyki. Są one spotęgowane dodatkowo, jeśli wcześniej nie miały one do czynienia z branżą stricte informatyczną. Nie oznacza to jednak, że sobie nie poradzą. Wymagania w stosunku do nich nie powinny odbiegać od tych, które stawia się panom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa