kierownik informatyki czy warto nim być

Praca na stanowisku kierowniczym to jedno z marzeń bardzo wielu osób, które do tej pory wykonywały swoje obowiązki zawodowe jako specjaliści. Najczęściej marzy się o prestiżu związanym z wykonywaniem takiej pracy, ale również o poczuciu, że ma się większy wpływ na to, co dzieje się w firmie. Kierownik informatyki to więc stanowisko, które zgodnie z pojawiającymi się stereotypami jest celem pracy w branży informatycznej. Jak to jest w rzeczywistości?

Kierownik informatyki wraz z awansem otrzymuje zwykle wyższe wynagrodzenie oraz większe przywileje. Rzadziej mówi się jednak o tym, jak wiele obowiązków dodatkowo go czeka, kiedy już obejmie stanowisko kierownicze. Część osób więc wcale nie ma kiedy nacieszyć się z uzyskania nowej posady, bo przytłacza ich nadmiar zadań do wykonania. Zwiększa się też znacznie stres związany z prowadzeniem nowych projektów, a co za tym idzie, pojawiają się nieprzespane noce, spięcia w życiu prywatnym oraz nowe wyzwania w postaci dogadywania się z innymi pracownikami.

Kierownik informatyki musi też zmierzyć się z tym że w wielu sytuacjach nie będzie miał wyjścia i będzie musiał zostawać w pracy po godzinach. Rzadko zdarza się więc, żeby wszystko działo się bez wpływu na jego życie prywatne. Zanim zatem zdecydujemy się przyjąć propozycję pracy jako kierownik informatyki, warto rozważyć wszelkie za i przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa