kierownik informatyki i jego zespół

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce pracować zdalnie. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w branży IT. Branża ta najlepiej rozumie bowiem zmiany, jakie spowodował rozwój technologii. Młodzi ludzie coraz częściej chcą korzystać z możliwości, jakie daje praca na odległość. Marzą im się podróże oraz brak konieczności tracenia mnóstwa czasu na dojazdy. Jednak model ten to nie tylko zalety. To również wyzwania, jakie stają przed kierownikiem informatyki, który zarządza zespołem rozproszonym.

Jakie to wyzwania?

Ogromnym wyzwaniem dla kierownika informatyki jest zarządzanie czasem pracy pracowników. Jeśli prowadzi projekt międzynarodowy, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Niektórzy pracownicy bowiem pracują w zupełnie innych godzinach niż pozostali. Kierownik musi więc znaleźć odpowiedni sposób na przepływ informacji między członkami zespołu pomimo tego utrudnienia. Musi więc być bardzo dobrze zapoznany z narzędziami, które ułatwiają komunikację na odległość. Kierownik musi też umieć porozumieć się z ludźmi z bardzo różnych kultur. Niezbędne jest więc otwarte podejście oraz dokładne słuchanie siebie nawzajem, aby uniknąć nieporozumień.

Kolejne wyzwanie, z którym musi poradzić sobie kierownik projektu to stworzenie systemu nadzorowania pracy, który z jednej strony da pracownikom przestrzeń do samodzielnej pracy, ale z drugiej pozwoli ocenić, na jakim etapie jest projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oferty pracy:
Więcej ofert pracy
Znajdź pracę
Kategorie
Archiwa